Prof. Dr. Ersin Öztürk

Genel Cerrahi, Cerrahi Onkoloji ve Kolorektal Cerrahi Uzmanı

Hakkımda

Bursa’da 1974 yılında doğan Ersin Öztürk ilkokul, ortaokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamladıktan sonra 1992 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden 1998 yılında mezun oldu. TUS’taki ilk tercihi olan Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı’na 2000 yılında başladı, 2005’te uzman, aynı klinikte 2009 yılında Yrd Doç, 2011 yılında Doç oldu. 2005-2009 yılları arasında yine Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji Anabilim Dalı’nda doktora yaptı. 2008 yılında bir yıl The Cleveland Clinic, Ohio’da research fellow olarak çalıştı. 2012 yılında Cerrahi Onkoloji yan dalı uzmanlığı aldı. 2014 yılında Barcelona’daki sınavları başarıyla tamamlayarak European Board of Surgery Qualification in Coloproctology (EBSQ-c) yeterlilik belgesini aldı. 2019 yılında KTO Karatay Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı’nda Profesör kadrosuna atandı.

Türk Cerrahi Yeterlilik Belgesi’ni 2005 almış, 2015’te resertifiye edilmiştir.

Prof Dr Ersin Öztürk’ün uluslarası indekslerce tanınan dergilerde basılmış 56, ulusal hakemli dergilerde basılmış 16 makalesi mevcuttur. Uluslarası kongrelerde sunulmuş 35, ulusal kongrelerde sunulmuş 55 bildirisi vardır. Bu çalışmalardan bir tanesi uluslarası yedisi ise ulusal kongrelerde ödül almıştır. Dünya tıp literatüründe kabul edilmiş Uludağ Üniversitesi’nin adınının verildiği bir skorlama sistemini, lazerle fistül ameliyatının ismini ve fistül cerrahisinde kullanılan, kendi adıyla anılan Öztürk Plug yöntemini tanımlamıştır.

Türk Kolon ve Rektum Cerrahisi Derneği (TKRCD) yönetim kurulu üyesi olan Dr. Ersin Öztürk, bu dernek bünyesinde oluşturulan Ulusal Kolorektal Kanser Veritabanı projesinin kurucu ekip üyesi, Türk cerrahların eğitim standartlarını yükseltmek aracıyla oluşturulan TKRCD Sanal Akademi’nin kurucu sorumlusu ve TKRCD Yeterlilik Kurulu kurucu ekip üyesidir.

Özellikle sindirim sistemi iyi ve kötü huylu (kanser) hastalıklarının cerrahi tedavisinde özelleşmiş ve eğitimini tamamlamıştır. Bu hastalıkların gerek endoskopik gerekse laparoskopik tedavi yöntemleri konusunda ise dünya standartlarının üzerinde kabul edilebilecek tecrübeye sahiptir.

Ancak cerrahi tedavi ekip işidir. Bir kişinin tecrübesi, bilgisi ne kadar iyi olursa olsun hastalar en iyi çoklu ekiplerin uyum içinde çalıştığı, kurumsal tecrübesi yüksek hastanelerde en iyi şekilde tedavi edilebilir. Prof Dr Ersin Öztürk ve ekibi uzun yıllardır bir arada çalışan, alanında özelleşmiş cerrahlardan oluşmakta ve Bursa Medicana Hastanesi’nin tecrübeli klinik hekimleri ile uyumlu şekilde tetkik ve tedavi hizmetlerini sürdürmektedirler. 

 

0
Mutlu Hasta
0
Başarılı Operasyon
0
Literatüre Girmiş Tedavi
0
Memnuniyet